Muhabbet Kuşu Serseri’nin 3.KuluçkasıMuhabbet Kuşu Serseri’nin 3.KULUÇKASI (Bakıcı Baba Uygulaması)

Muhabbet Kuşu Serseri’nin 3. Kuluçkasın da Muhabbet Kuşu Cafer ile çiftleştirip Muhabbet Kuşu Çimen’e bakıcı babalık yaptırdık. Muhabbet Kuşu Çimen Çarpık Bacak olarak Doğdu. Çimen’in bacaklarının öyle olmasının sebebi ya yuvalık hatası yada anne muhabbet kuşun üzerine çok yatması sonucu olmuş ihtimallerden birisidir. Çimen çiftleşemiyor ama çok çiftleşmek istiyor. Bazen tünekle bazen ayna ile sürekli çiftleşiyor.

Serseri’yi yanına attığımda baktım çiftleşme gerçekleşmiyor bende Cafer ile çiftleştirip Çimen’e bakıcı babalık yaptırdım.

Nasıl mı ? Önce Serseri ile Çimen aynı kafeste eş oldular. Çiftleşmeye çalışıyorlardı ama bir türlü gerçekleşmiyordu. Ben Çimenin Bu durumuna ayrıca çok üzülüyordum. Serseri çok kızışmış çiftleşme gerçekleşmediği için de saldırgan bir hal almıştı. Bir şekilde Serseri’yi çiftleştirmek gerekiyordu. Bu arada diğer kuşlarda kuluçkada idi. Bende Çimen’i Kafesten birkaç saatliğine çıkartıp yerine Cafer’i attım. Zaten çok kızgın olan Serseri hemen çiftleşti. sonra tekrar Çimen’i yerine Cafer’i geri yerine aldım. Ara sıra bunu 2 güne bir tekrarladım ve Serseri yumurtlama başladı. Sonra Kuluçkaya Çimen ile devam etti.